^Back To Top

  • Passau, Wienn, Plzeň, Cheb, ...

    - zahraničné cykloakcie, Merida Bike Adventure, Nova Author Cup, Salzkammergut trophy...

  • cyklotúra úcty - Hejce

    - jarná cyklotúra úcty Trebišov – Hejce a späť. Spojená je s položením vencov k pomníku 42 vojakov, ktorí zahynuli pri leteckej katastrofe pri návrate z mierovej misie v Kosove a pri príležitosti ukončenia druhej svetovej vojny..

  • Tokaji, Füzer, Kalandpark, ...

    - výjazdy do susedného Maďarska

Monday, 19. April 2021

momentálne je pripojených

Práve tu je 35 návštevníkov a žiadni členovia on-line

rrart studio 00401 

 

bike letak-copym

 

športové okuliare

opti24 logo header

 

 Cyklotúra sa konala v nedeľu 7. mája. Predpoveď na tento deň neveštila veľmi priaznivé počasie. No tajne som veril, že nezmokneme do nitky, ale že sa neprešmykneme pomedzi kvapky bolo jasné na 110%.

 
Pri fontáne pred Tokajom sa začali zgrupovať cyklisti. Nazbieralo sa nás v prekvapujúcom počte 51. Samozrejme nechýbali ani naši kamaráti cyklisti z Vranova n. Topľou, ktorí už niekoľko rokov chodievajú s nami. Za policajného doprovodu sme vyrazili na celodennú túru. Takto sme si chceli už 12-krát uctiť pamiatku 42 slovenských vojakov, ktorí tragicky zahynuli 19. januára 2006 pri obci Hejce.


Po štarte, už v Michaľanoch sme mali prvý defekt. S postupným briližovaním k obci Palháza začali mračná mohutnieť a presúvať sa nad nami smerom na Košice. Po krátkej prestávke smer Telkybanya naše tátoše už nefičia po suchom asfalte. Zjazd z najvyššieho kopca tejto akcie sme zvladli takmer v suchu. Pred nami zostávalo posledných 15km do polovice cyklotúry.

V tiahlom stúpaní do dedinky Hejce prichádzame pred pravým poludním. Všetci sme si pietnym aktom s položením venca a prečítaním mien vojakov uctili ich pamiatku.

 Po prestavke sa vydávame na spiatočnu cestu. Pofukoval severný nie silný vietor, no oblačnosť na Slovensku bola čoraz väčšia. Pribudlo zopár ďalšich defektov do zbierky, ani nečudo pri dosť zúfalom stave vozovky. Na hranici, kde nás už čakal policajný doprovod sa spustil jemný dažď. S kvapkami sme to aj dotočili domov. Hlavne sa všetci  tešili na guľáš a pivo. Táto športová akcia za to naozaj stála.
Poďakovanie patrí Mestu Trebišov za finančnú podporu na sprievodné vozidlo, taktiež trebišovským dopravným policajtom, ktorí to mali pod kontrolou na ceste k hranici a pri návrate domov.
RR

<< späť

Copyright © 2013. www.cyklotv.sk  Rights Reserved.